برگزاری کارگاه تخصصی « خلاصه سیاستی؛ ابزاری برای سیاستگذاری» در پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد

برگزاری کارگاه تخصصی « خلاصه سیاستی؛ ابزاری برای سیاستگذاری» در پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد

 

 

کارگاه تخصصی «خلاصه سیاستی؛ ابزاری برای سیاستگذاری» با حضور محققان و کارشناسان پژوهشی توسط پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

در این کارگاه که مهر ماه سال جاری در سالن کنفرانس پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد ، مباحث تخصصی گوناگونی در زمینه «خلاصه سیاستی، ابزاری برای سیاستگذاری» توسط « دکتر حمید اسماعیل‌زاده» ، دکترای مدیریت فناوری اطلاعات سلامت و « دکتر شیوا مافی مرادی» ، دکترای سیاستگذاری عمومی ارائه شد.

«آشنایی با سیاستگذار، سیاستگذاری و سیاست»، «آشنایی با فرایند سیاستگذاری و انواع آن»، «آشنایی با نقاط تاثیرگذاری بر فرآیند سیاستگذاری»، «درک نحوۀ استفاده از خلاصه سیاستی به عنوان ابزاری برای دیالوگ/تعامل با سیاستگذار»، «کاربست خلاصۀ سیاستی به عنوان ابزاری برای سهیم شدن در فرایندهای تصمیم‌سازی و سیاستگذاری»، «کاربست خلاصۀ سیاستی به عنوان ابزاری برای افزایش درک سیاستگذار از پژوهش و مشکلات مرتبط»، «مرور رویکرد سیاستگذاری آگاه از شواهد»، «آشنایی با ساختار و الزامات نگارش خلاصه سیاستی در ژورنال»، «چگونگی تبدیل نتایج تحقیق به خلاصه سیاستی در ژورنال هدف و موارد استفاده از خلاصه سیاستی» از اهداف برگزاری این کارگاه به شمار می‌رفت.

«سیاستگذاران چه می‌کنند و چه چیزهایی لازم دارند؟ شما به عنوان پژوهشگر در کجای فرایند سیاستگذاری قرار دارید؟ سیاستگذاری آگاه از شواهد چیست؟ دغدغه‌های سیاستگذاران برای استفاده از شواهد چیست و سیاستگذاری آگاه از شواهد چه پاسخی به این دغدغه‌ها می‌دهد؟ چرا سیاستگذاری آگاه از شواهد، یک انتخاب و فرصت در دست پژوهشگران است تا برای جلب توجه سیاستگذاران به نتایج پژوهش‌ها و تشویق آنها به اتخاذ سیاست‌های آگاهانه‌تر و حرکت به سمت حکمروایی خوب اقدام کنند؟ و ...» از جمله مباحث ارائه شده در کارگاه تخصصی «خلاصه سیاستی؛ ابزاری برای سیاستگذاری» بود.

 

انتهای پیام

 

 

فرشته هاشمی
:

فرشته هاشمی

0

:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *